úterý 2. května 2017

Májové knižní páry

První Máj, to je lásky čas, ale jak je to vlastně s knižními páry a je jejich společný čas opravdu tak magický a láskyplný? Pojďme se na pár našich oblíbenců podívat trochu zblízka. Tyto oblíbené série vydává do jednoho nakladatelství Fantom Print. Líbí se mi, že ve většině z nich jsou právě hlavní postavy dvojice, které si k sobě postupně najdou cestu. My, jakožto čtenáři, můžeme sledovat jejich vývoj. Nejprve nevraživost či dokonce nepřátelství, později pochybnosti a škádlení a nakonec osudová láska, která se snaží překonávat kdejaké překážky.

Připravili jsem pro Vás na tento láskou nabitý svátek menší hitparádu Top párů žánru urban fantasy zahrnující nadpřirozené bytosti, jako jsou upíři a vlkodlaci. A i jedna čarodějka bude. Připraveni? Tak jdeme na to!

Na prvním místě nemůže být nikdo jiný než Adam a Mercy. Věrní čtenáři našeho blogu jistě vědí, jak moc zbožňujeme tuhle dvojici ze série Mercedes Thompson (Patricia Briggs). Jejich vztah se dá nazvat slovem souznění. Adam a Mercy jsou prostě jako jedna duše. Jejich láska hory i kontinenty přenáší a je plná pochopení, respektu, vášně a schopnosti obětovat se pro druhého, neboť ani jeden nemůže bez toho druhého žít. Pojí je spolu totiž pouto druhů. Adam je alfa vlkodlak a Mercy kojot a jeho družka a choť. Již od první knihy jsem doufala v jejich budoucnost a autorka mě vyslyšela. Ač tihle dva neustále přitahují maléry, vždy se s nimi utkají jako jeden a není snad nic, co by společně nevyřešili, dokonce i Adamovu ex-manželku, kterou by Mercy nejraději shodila do jícnu sopky. 

Curran a Kate jsou zase jako pochodeň. Oba dva tvrdohlaví, panovační s velitelskými sklony. Curran je Pán šelem a je mu vlastní pocit, že má nad vším kontrolu. Kate, žoldačka a voják pevně drží otěže nad vlastním životem ve svých rukou a nehodlá je nikomu předat. Je nepředvídatelná a často dramaticky výbušná a neustále Currana vytáčí. Spolu jsou jako jiskra, která zažene oheň a oba dva je spaluje. Taková je i charakteristika jejich vzájemné lásky.

,,Nikdy jsem neměla jako jednu z priorit být šťastná. Určitá část mě je pořád přesvědčená, že je to jen náhoda a že mi to nakonec někdo vezme. Hluboko uvnitř to očekávám. Stačí náznak, a už se to se mnou veze. Jsi můj. To víš, že? A jestli se mě někdy pokusíš opustit, tak to neskončí dobře." ,,Nezasloužím si tě," řekl Curran. V očích mu na malý okamžik problesklo zoufalství jako včera v noci. ,,Ale mám tě, jsem sobecký parchant a nárokoval jsem si tě. Jsi celá moje. Neopouštěj mě."
(Magie na vzestupu, ANDREWS Ilona, s. 272)

Bones a Cat jsou jako oheň a led. Bones je ledově chladný a nevypočitatelný upír. Žije již stovky let a na své cestě potkal mnoho bytostí. Žádná ale není jako Cat, napůl člověk a napůl upírka. Cat s ohnivě rudými vlasy je naplněná nenávistí k rase upírů a ta nenávist ji nakonec přivede až do hrobu. Ještě, že tam Bones bude pro ni, aby ji z něho vyhrabal.

Vztah Anny a Charlese by se mohl označit za osudový. Jeden pohled jim okamžitě naznačil, že si jsou souzeni. Myslím, že něčemu takovému se říká láska na první pohled. I když z počátku byla Anna velice nesmělá a měla strach se zamilovat a hlavně otevřít své srdce neznámému muži - vlkovi, nakonec svůj ostych postupem času překonala a dala jejich lásce a svým pocitům šanci. Vždyť ono to ani jinak nejde, když vás zasáhne Amorův šíp, jít lásce vstříc.


Anna, ač na ní bylo spácháno mnoho násilí a její duše byla pošramocená, našla vřelou náruč právě v osobě Charlese. A co Charles, vlk všech vlků, jehož srdce bylo po celý jeho život obehnáno nepropustnou pevnou šedivou skálou? S Charlese se stává roztomilý psík, když se poprvé podívá do těch krásných modrých očích patřící Anně. On samozřejmě hned pozná, že se jedná o pravou vlčí lásku, čili jeho vlk si vybral za družku Anny vlčici. Bonusem toho nádherného vztahu plného lásky, porozumění, milostného poblouznění je, že Charles člověk i bratr vlk milují Annu jako jednu bytost, a Anna to samozřejmě vnímá naprosto stejně.

I když jejich vztah byl plný láskyplných pocitů, i v jejich blankytném nebi klidu a pohody se ocitlo pár mráčků, ale společně je jako jedna bytost překonali. Charles Annu vždy chránil a pomáhal ji, choval se jako gentleman a snesl by jí modré z nebe. V těchto postavách můžeme vidět důkaz, že pravá láska existuje, a i když se jedná jen o románovou fikci nechme si pocit životní lásky v našich myslích.

Ethan a Merit jsou nejnovějším párem v mé čtenářské sbírce a již jsem si na ně stihla udělat obrázek. Jejich vztah je prostě magický. Jsou spojeni krevním poutem a navíc je přitahuje vzájemná přirozenost. Ethan je upíří mistr a Merit členkou jeho domu a navíc Ochránkyně domu. Dá se říci, že je to magie v nich obou, která se při střetu přetvoří v hlasitý a barevný ohňostroj. Takové pouto, tvořené krví, nelze jen tak nechat zaniknout a ač se tomu zpočátku brání, nakonec prostě jeden druhému nemohou odolat.

Ne všechna láska je ale růžová a vzhledem k včerejšímu svátku ohňů bych Vám ráda představila Rachel Morgan - mrtvá čarodějka, která má prostě smůlu na chlapy. V jejím podání je to snad až prokletí. Spřízněnou duší jí je Trent, ale propracovat se k němu jí trvá několik knih a čtenář si jen těžko udrží zdravý rozum. Po čtyřech knihách se navíc přestala překládat, takže pokud chcete, aby se tahle čarodějka dočkala také svého šťastného konce, musíte sáhnout po anglické verzi. Doufám, že z toho nezešedivíte a zůstanou Vám všechny vlasy a nakonec jen pevně věřím, že snad s tím Trentem naše milá Rachel bude.


Okomentovat