♥ O nás ♥

Blogerky se představují

Blog tvoříme s láskou pro oddané čtenáře, vášnivé psavce a milovníky všech možných příběhů, které čtenáře vtáhnout dovnitř a už ho nepustí, dokud nedojde na poslední stránku. A vlastně ani pak ne ...Na této stránce se dozvíte něco málo o nás těch, které pro Vás píší články a vylepšují tento blog k oboustranné spokojenosti a prostě to mají celé na svědomí. A proč to vlastně děláme??? Protože milujeme knihy a jejich příběhy ať už uvěřitelné nebo ne.
 Ahoj,


Jmenuji se Markéta, ale mé knihomolské a umělecké jméno je Maia a knihy miluji a pro ně dýchám.

Jaký žánr upřednostňuješ?

Nejraději mám fantasy všeho druhu a romantické příběhy. Založením jsem snílek a umělecká duše, která stále věří na epickou lásku a osudové cesty, jež ale existují pouze v knihách a tam je také proto vyhledávám. Pokud to autor dokáže přesvědčivě napsat, miluji jej nade vše.

Co ti knihy dávají?

Jsou mým přístavem, mým útočištěm, jsou novým světem, fantazií. Jsou prostě vším, čím chci, aby byly, neboť má představivost nezná mezí. Knihy jsou mou vášní, láskou, rozpláčou mě a rozesmějí. Miluji a zároveň nenávidím ten pocit, kdy jsem knihou fascinována natolik, že si přeji, aby nikdy neskončila, protože ona nakonec skončí. Také jsem hodně svéhlavá a často bych nejraději autorovi nějakou pasáž v knize přeškrtla a napsala si ji po svém.

O co jiného se zajímáš?

Kreslím, píši, tvořím, co můžu a kde můžu (nejčastěji na papír, plátno či čtvrtku, ale už jsem také několikrát pomalovala zeď :D). Jsem znamením rybička a ráda prostě vytvářím nové věci, které mají smysl nebo jsou prostě jen krásné. Na mé pouti mě navíc doprovází můj věrný kocouří společník – pan Edgar. 

Jaké jsou tvé předchozí zkušenosti?

Vystudovala jsem bakaláře v oboru historicko-literární se specializací na anglickou a americkou literaturu. Prošla jsem dvousemestrálním kurzem tvůrčího psaní a rétoriky a také jsem byla na bakaláři součástí divadelního souboru. Mám za sebou dva roky v oboru Mediální studia a pětiletou praxi psaní redakčních článků.

Tvá nejoblíbenější kniha?

Tak tuhle otázku fakt nesnáším! :D Jde o to, že je těžké vybrat jen jednu. Je jich hned několik. Spousty knih a spousty jich na mě ještě čeká. Co se fantasy týká, tak musím uvést J.R.R.Tolkiena, protože to byl prostě PAN spisovatel. A nemůžu uvěřit, že jsem celou trilogii plus Hobita dokázala ještě na základce přečíst. V poslední době se držím zuby nehty sérií typu sedm a více knížek. Ne proto, že jich je tolik, ale ráda se vnořím do jiného světa a v takovýchto knihách si čtenář může vychutnat ten nejmenší detail a v každém pokračování se mu kousíček odkryje. A hlavně hned nekončí. :D


⭐⭐⭐


Ahoj,
Já jsem Anička, ale moje knihomolské a umělecké jméno je Aja. Knihy jsou mým únikem od reality, každodenního stresu a problémů. Řídím se heslem: "A reader lives a thousand life before dies. The man who never reads lives only one."

Jaký žánr upřednostňuješ?

Těžká otázka! Dříve jsem hodně četla klasickou literaturu (Hemingwaye, sestry Brontëovy, Poe atd.) až v poslední době jsem se vydala cestou na populární literaturu s příměsí fantasy a sci-fi žánru. Miluju krásné příběhy, rozplétání zápletky, občas se ráda bojím a když najdu i romantickou nitku moje srdce plesá radostí. Líbí se mi svět, kde je vše možné, láska vítězí nad zlem. Skutečný život je mnohdy jiný.


Co ti knihy dávají?

Jako malá jsem si stavěla ráda bungry a schovávala se před světem, něco takového jsou pro mě knihy. Úkryt, oáza klidu, vyvolávají ve mě pocit bezpečí, odpočinku a nesmírné radosti. Jsou pro mě neskutečným světem. Díky nim mohu prožívat více osudů najednou, snít, popustit uzdu své fantazii, vcítit se do hlavních hrdinů a být sama sebou. Svět knih a umění psaní mě vždy fascinoval.


Jaké jsou tvé předchozí zkušenosti?

Jako moje píšící kolegyně jsem vystudovala bakaláře oboru historicko-literární studia. V rámci studia jsem absolvovala dvousemestrální kurz tvůrčího psaní a rétoriky. Studium mě přivedlo na spoustu zajímavých knih, a díky němu se můj seznam přečtené literatury ztrojnásobil. Nyní jsem v poslední ročníku magisterského studia oboru  Mediální studia (snad zdárně zakončím "smích"), psala jsem pro Pardubický a Hradecký deník, věnovala jsem se psaní článků o zdraví a nyní pracuji v neziskové organizaci na postu PR, a zároveň pomáhám v rozvoji propagace jedné menší firmě. Takže mimo psaní tiskových zpráv se dostanu okrajově ke grafice, focení a psaní PR článků.
Tvá nejoblíbenější kniha?

Jauvajs (smích). Omlouvám se ale nemůžu vybrat jen jednu, tolik krásných slov bylo a bude napsáno, to by byl hřích ;-) Mezi moje nejoblíbenější knihy, ke kterým se ráda vracím patří Adgar Allan Poe, Erich Maria Remarque (hlavně Nebe nezná vyvolených), Ernest Hemingwaye, sestry Brontëovy, Jane Austenová, Victor Hugo. A z moderních George Orwell, Jojo Moyesová, John Green a mnoho, mnoho dalších a pak samozřejmě knížky s sci-fi a fantasy tematikou. 

Okomentovat