Svět Knihy 2017


Letos se poprvé náš blog a vlastně i já zúčastnila festivalu, který pro každého čtenáře představuje kousek knižního nebe. Svět knihy jsou vlastně tři výstavní prostory, kde se prezentují jednotlivá nakladatelství a knihkupectví a většinou poskytují čtenářům i nějaké ty slevy. 

Mojí první zastávkou byl stánek Fantom Printu, kde se daly sehnat dávno zapomenuté kousky a já si tak mohla doplnit série v mojí knihovničce. Co mě dalšího zajímalo byl stánek Epochy, Hostu, Slovartu, Albatrosu, Joty. 


První návštěva festivalu takového rozměru byla pro mě trochu chaotická, uličky přecpané lidmi a školami. A když se už po první půl hodině taháte se třemi taškami plnými knih, rychle Vás entuziasmus opustí. Musím ale říci, že jsem si to prošla poctivě vše a jsem za to vděčná. Takový rozhled jsem v knihách neměla a je mi jasné, že ještě dlouho nebudu. 

Za většinu foteček vděčím Ailin, která sepsala také moc krásné dojmy z festivalu - zde
Na příště jsem také poučená v tom smyslu, že si musím více prostudovat program a nenechat se odradit tím davem lidí a jít si za svým. Mimo nakupování knih má totiž festival i výborný program aktivit a doprovodných výstav a jiných akcí. 

Malé shrnutí naleznete v této koláži. Nakoupila jsem krásných 11 knih, které teď zdobí moji knihovnu. :)

Naše tříčlenná delegace

Okomentovat